Joomla - működés közbeni hiba

ha az oldalad telepítésével van gondod akkor ebben a témában nyiss egy topikot

Joomla - működés közbeni hiba

HozzászólásSzerző: sinoszbm » 2009.12.15. 18:40

Kedves fórumozók, okhost!

A MYSQL hiba (2009.12.13-14.) óta a Joomla rendszer a következő hibát adja ki:

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect

Nem lehet telepíteni kiterjesztéseket pl.

Üdv!
sinoszbm

Re: Joomla - működés közbeni hiba

HozzászólásSzerző: admin » 2009.12.15. 18:45

elötte biztosan ment ?
mi a weboldalad címe ?
admin

HozzászólásSzerző: sinoszbm » 2009.12.15. 18:55

Igen előtte ment a telepítés.
Most a JoomlaPack írja ki:

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/administrator/components/com_joomlapack/helpers/status.php on line 177

A kiterjesztés telepítő meg:

* JFolder::create: Infinite loop detected
* Figyelmeztetés! - A fájl áthelyezése nem sikerült

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 322

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net/sinoszbm) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/srv) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 362

Warning: is_writeable() [function.is-writeable]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 343

Warning: is_file() [function.is-file]: open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp/Joomla.Cloner.v1.9.2.zip) is not within the allowed path(s): (/var/www/weboldala.net/sinoszbm/www:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/tmp:/var/www/weboldala.net/sinoszbm/sessions:/usr/share/php:/usr/share/pear) in /var/www/weboldala.net/sinoszbm/www/libraries/joomla/filesystem/archive/zip.php on line 126

Cím:
http://sinoszbm.weboldala.net
sinoszbm

HozzászólásSzerző: admin » 2009.12.15. 19:18

a joomla configodban átírtam a tmp könyvtár elérési helyét /srv/... ről /var/... -ra
a hibaüziből úgy nézem hogy megoldódhatott a gond
admin

HozzászólásSzerző: sinoszbm » 2009.12.15. 19:21

Köszönöm!

Most már rájöttem hogy miért. Egyszer csak eltűnt valamiért a config php és a régit másoltam vissza. Ott volt a gondolom a régi beállítás.
sinoszbm

Vissza: Telepítési gondok