PHPBB - Telepitési hiba!

ha az oldalad telepítésével van gondod akkor ebben a témában nyiss egy topikot

Re: PHPBB - Telepitési hiba!

HozzászólásSzerző: Korpiklaani » 2008.12.29. 12:56

northern írta:szépjónapot!

"Kis" segítséggel sikerűlt létrehoznom egy weblapot az OKhost.eu jóvoltából,de sajnos nem nagyon értek hozzá,és a célnál egy kicsit megakadtam.
A probléma annyi lenne,hogy a létrehozott oldal címére ez jön be:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
mi lehet a probléma?
(lehet,h ez nagyon furcsa kérdés volt,és még az is lehet,hogy nem jó helyen kérdezem, de nézzék el nekem, abszolút kezdő vagyok..)

Szia,

Nem egészen jó helyen van mert ha jól látom blog és nem PHP BB fórum de majd az adminok átrakják a blogot a győkérkönyvtárba helyezd el és ne a blog almappába mappába helyezd el és akkor megfogja nyitni automatikusan a blogot tehát a legerősebb(index.valami fájlt)....
Korpiklaani

HozzászólásSzerző: SSH » 2009.01.01. 18:49

northern írta:szépjónapot!

"Kis" segítséggel sikerűlt létrehoznom egy weblapot az OKhost.eu jóvoltából,de sajnos nem nagyon értek hozzá,és a célnál egy kicsit megakadtam.
A probléma annyi lenne,hogy a létrehozott oldal címére ez jön be:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
mi lehet a probléma?
(lehet,h ez nagyon furcsa kérdés volt,és még az is lehet,hogy nem jó helyen kérdezem, de nézzék el nekem, abszolút kezdő vagyok..)

Nem tudom sikerült e már megoldani a problémádat...

A wwwroot mappa tárolja azokat a fájlokat ami ha megnyitod a címedet megjelenik a böngészőben( gondolok itt az egész weboldalad tartalmára).
Mivel neked a blog mappa a wwwroot könyvtáron kívül található, ezért nem jelenik meg az oldalad megfelelően.
Csak annyit kell csinálni hogy a blog mappa tartalmát áthelyezed a wwwroot mappába. Ezután már megfelelően fog működni.
SSH

HozzászólásSzerző: Rocky » 2009.01.03. 00:37

Szerintem SSH nagyon az extrából indult ki ott ugyanis így van, hogy amikor megkapoda tárhelyet alapból van rajta egy wwwroot és egy phpmyadmin-os mappa. És ha a honlapot nem a wwwroot-ba tölti fel az ember, akkor nem jelenik meg xD

csak az nem tünt fel hogy itt nincs ilyen :D
Rocky

HozzászólásSzerző: SSH » 2009.01.03. 10:07

Rocky írta:Szerintem SSH nagyon az extrából indult ki ott ugyanis így van, hogy amikor megkapoda tárhelyet alapból van rajta egy wwwroot és egy phpmyadmin-os mappa. És ha a honlapot nem a wwwroot-ba tölti fel az ember, akkor nem jelenik meg xD

csak az nem tünt fel hogy itt nincs ilyen :D

Még jó hogy itt vagy te és észreveszed azt amit én nem vettem észre :)
SSH

HozzászólásSzerző: timf » 2009.02.18. 23:12

szaisztok valaki segítene?

Error reported as: [7]: mySQL is running but database () couldn't be connected to.
Please check it exists and that your e107_config.php contains the correct information.
timf

HozzászólásSzerző: barazd » 2009.02.20. 17:38

Ez e107-es hiba, nem PHPBB-s. Ha jól értelmezem a hiba üzenetet, akkor mySQl-od működik, de az adatbázist nem tudta megnyitni. Azt mondja még, hogy a e107_config.php fájlban ellenőrizd és állítsd be a megfelelő információt. Ezt a hibaüzenetet telepítés közben, vagy az első indításkor telepítés után, vagy esetleg az után írta ki, hogy valamit módosítottál benne? (plug-inek, themek) Illetve később is próbáld meg, hátha csak átmeneti hiba volt az adatbázisban. Egyenlőre ennyit tudok segíteni, de ha leírod mikor írta ki és esetleg az oldalad címét is, akkor többet is tudnék. ;)
barazd

HozzászólásSzerző: csaba89 » 2011.04.16. 00:42

Sziasztok

Lenne egy kis gondom telepítéskor.

Ezt írja ki nekem:

Nem sikerült csatlakozni az adatbázishoz. A hibaüzenetet lásd alább.
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszönöm :)
csaba89

HozzászólásSzerző: csigi » 2011.04.17. 11:44

A MySQL host-hoz localhost-ot vagy sql-t írtál?
csigi

Előző

Vissza: Telepítési gondok