Drupal

ha az oldalad telepítésével van gondod akkor ebben a témában nyiss egy topikot

Re: Weboldal problemak

HozzászólásSzerző: exos » 2008.12.09. 18:36

Sziasztok!

Egy olyan problémám van hogy egy Drupal rendszert akarok telepíteni és a következő hibaüzenetet kapom:

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 30720 bytes) in /srv/www/weboldala.net/szakdolgozat/modules/token/token.module on line 67

Ha jól értem akkor itt azt mondja, hogy ennek a modulnak túl nagy a mérete,(a megengedett memória 30720 bytes), már kiiktattam ezt a modult, de akkor meg keresi és nem engedi tovább a telepítést!!

Mi lenne a megoldás, kérlek segítsetek!!

Üdv

Exos
exos

Re: Drupal

HozzászólásSzerző: NETi » 2010.08.11. 22:23

:roll: Sajnos nem tudok segíteni, de nekem is Drupal gondom van és gondoltam ideillik:

Nekem sem működik a Drupal itt és attól tartok, hogy nem is fog menni?
Minden oké, gyönyörűen megy az ftp is, és tényleg minden szuper, aminek nagyon örülök.

Ez az első próbám OKhoston és minden tetszik is.
Egész jó ;)
De jönnek a hibazüzik :(
Nem vagyok még elég nagy fej ehhez. PHP-admin meg mysql-hoz még nem vagyok elég merész, épp csak ismerkedem.
Úgy néz ki, hogy Drupalhoz viszont kénytelen leszek majd még ezeket is behatóbban tanulmányozni. Eleddig elvoltam ftp-n csak;)
De az közel sincs akkora nagy kunszt, ugyebár.
Így inka nem gányolnék semmit, viszont érteni most így hirtelen nem értem, hogy mi van és időm sincs, mint a tenger googlizgatni meg kísérletezgetni...

Nem tudom, hogy kell-e, lehet-e és mit meg hol és hogyan átállítanom?
Vagy lehet, hogy egyszerűen csak Drupal-lal inkább ne is jöjjek?
Legalábbis még?

Ez az üzi itt pl. nekem teljesen új, mert eddig még sehol sem kaptam ilyet :(
HTTP kérés állapota Nem sikerült
A rendszer vagy a hálózat beállításai nem teszik lehetővé hogy a Drupal weboldalakat érjen el, ami csökkentett működést eredményez. A hiba oka webszerver vagy PHP beállítás lehet és javasolt kijavítani, hogy működjön a rendelkezésre álló frissítési információk letöltése, hírcsatornák betöltése, OpenID felhasználásával történő belépés vagy más hálózat függő szolgáltatás.

Mit kell tennem?
Mondjuk kikapcsoltam a szóbajöhető modulokat, még az RSS-is, - pedig mondjuk azt azért szeretném -, de rá se ránt:(((

De ezt az üzit se értem, mert természetesen szabályosan írásvédtem a szóban forgó filjt, és mindent úgy csináltam, ahogy a nagy könyvekben írva vagyon, de mintha nem venné észre, vagy nem értem:(((
Konfigurációs fájl Nem védett
sites/default módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Az írási jogot vissza kell vonni erről a könyvtárról. sites/default/settings.php módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Nem szabad írási jogot adni erre a fájlra.

És egyébként elfutna a Drupal szolid, de komoly összetételben itt a szerveren "elfehéredés" nélkül ?

Szeretnék fórumot, regisztrációt, adatlapokat usereknek, gallériát..
Nagy kommunitikre nincs szükségem, mint chatra meg mindenféle budys dolgokra és blogrendszerre sem.
Igaz, még csak próbálgatom a modulokat máshol, mert még nem mindent tudom, hogy mire jó, de tudom, hogy mit keresek és mit akarok.
Csak registrációt és némi tagnyilvántartást, meg saját profilokat szeretnék, amit akár szépen pofásan és automata meg is jelenthetnék egy-egy oldalon szépen rendszerezve és kínok nélkül, de megbízhatóan, anélkül, hogy külső szolgáltatóktól kellene php-kat beembedelnem ilyen céllal meg máshol regisztráltatnom, klubbokat létrehoznom...
(Pl. google, blogger vagy blog.hu, stb, de még a facebookot is inka kihagynám)
Vagyis nem akarom behálózni az oldalamat mindenféle összevissza dolgokkal.
Jobb szeretném házon belül és csak elegánsan, szolidan.
A Drupalt szeretném mindenképpen, bár úgy képzelem, hogy html-eleket használnék, ahol csak lehet és esetleg iframeznék.
De a Drupalra szükségem volna a megbízható és az oldalamhoz fontos képességei miatt.
Talán kis képrotációkat vagy legalább egy cumulust még szeretnék, bár ezek nélkül a nem is biztos, hogy jóságos giccsek nélkül még ellennék.
Mondjuk a cumulus csak úgy tetszik, de más egyszerűbb tagfelhővel is beérem éppen.
Mozgalmas képes dolgoknak meg jó a gif is nekem éppen, ha jobban meggondolom ;)
De a többi fontosabb dologról viszont sehogyan sem mondhatok le,
mint ahogyan a Drupalról se nagyon.
Egyébként egy közéleti és főleg segítő oldalról, illetve portálról volna szó, ami egyben valamiféle "klub" is volna, de legalábbis szeretném védetté tenni.

Tehát? :?:
NETi

HozzászólásSzerző: csigi » 2010.08.12. 10:53

@exos: Memória baj van nálad is! Mindegy ingyenes felhasználónak 32 mb memória áll rendelkezésére, na most neked a rendszer többet emésztene fel de nem tud és hibát ír ki! Kérni nem kérhetsz ingyenesben többet, csak ha fizetsz érte!
csigi

HozzászólásSzerző: matek » 2011.02.17. 14:17

Az elmúlt héten két levelet is küldtem az info@okhost.eu címre,
Amennyiben bármilyen gondod, kérdésed, javaslatod, ötleted van, írj az alábbi email címre: info@okhost.eu
de sajnos választ sem kaptam rájuk.
Problémám nekem is, hogy sem a drupal 7-es sem a 6-os verzióját nem tudom feltelepíteni az okhosttól igényelt tárhelyre.
A hibaüzenet még a telepítés kezdetekor:
Warning: ini_set() [function.ini-set]: A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time. in/var/www/weboldala.net/xxxx/www/sites/default/settings.php on line 164

Warning: ini_set() [function.ini-set]: A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time. in/var/www/weboldala.net/xxxx/www/sites/default/settings.php on line 167

Már azzal is elégedett lennék, ha végre választ adna valaki, hogy lehet-e drupalt telepíteni az okhostra?

Köszönöm.
matek

HozzászólásSzerző: admin » 2011.02.18. 14:07

Jelenleg valóban gondok vannak az install-nál, utánajárunk hogyan lehetne ezt kiküszöbölni. :ugeek:
admin

HozzászólásSzerző: matek » 2011.02.19. 10:30

Köszönöm, a telepítés most már hibaüzenet nélkül elindul. S bár telepítés közben kapok kétszer is még hibaüzit, de a drupal most már felmegy. A probléma még hogy telepítés után a settings.php jogosultságát vissza kell állítanom csak olvashatóra. Ezt nem lehet, "a távoli fájl attributuma nem állítható". Szóval ez miatt egyenlőre kénytelen voltam törölni a telepítést. Erre lesz megoldás? Egyébként a telepítések közbeni hibaüzenetek egyik eredménye az lett, hogy egy csak félig lefordított rendszert kaptam.
matek

HozzászólásSzerző: magister » 2011.02.28. 18:49

matek írta:Az elmúlt héten két levelet is küldtem az info@okhost.eu címre,
Amennyiben bármilyen gondod, kérdésed, javaslatod, ötleted van, írj az alábbi email címre: info@okhost.eu
de sajnos választ sem kaptam rájuk.
Problémám nekem is, hogy sem a drupal 7-es sem a 6-os verzióját nem tudom feltelepíteni az okhosttól igényelt tárhelyre.
A hibaüzenet még a telepítés kezdetekor:
Warning: ini_set() [function.ini-set]: A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time. in/var/www/weboldala.net/xxxx/www/sites/default/settings.php on line 164

Warning: ini_set() [function.ini-set]: A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time. in/var/www/weboldala.net/xxxx/www/sites/default/settings.php on line 167

Csak szeretném jelezni, hogy nekem is hasonló problémáim vannak. Januárban még működött tökéletesen a drupal. Most újra akartam telepíteni, de nem megy.

biologia.weboldala.net
magister

HozzászólásSzerző: magister » 2011.03.21. 20:03

:?: Az utolsó hozzászólásom óta nem történt előrelépés az ügyben. Az admin nektek sem válaszol a mail-re?
magister

Vissza: Telepítési gondok