Joomla

ha az oldalad telepítésével van gondod akkor ebben a témában nyiss egy topikot

Joomla

HozzászólásSzerző: FoxieDaniel » 2011.04.30. 08:59

Üdv, segítség kellene, Joomla 1.6.3-mat telepítettem és ha cikket vagy bármi mást közzé akarok tenni, akkor ez fogad: Sikertelen mentés a következő hibával: Access denied for user '44757'@'%' to database '44757' SQL=LOCK TABLES `jos_menu` WRITE
Légyszi segítsetek :)
FoxieDaniel

Re: Joomla

HozzászólásSzerző: baldursgate2 » 2011.05.03. 21:36

Szia!
Én hasnolót kapok az jos_assets táblámra cikk vagy bármi módosításkor, de nekem a publikálás nem okoz gondot az 1.6.0 joomla verzióban.
Ez ugye annak a jele hogy nem tudja írásra kisajátítani a táblát, hogy amíg írás folyik rajta addig más folyamat ne végezhessen módosítást a táblán, csak az adott folyamat.
Ez ugye azért gáz, mert ha mondjuk egyszerre módosít valaki egy táblát egy másik egyénnel, akkor lehet adat inkonisztencia, ami elég durva dolgokhoz vezet.
A lényeg, hogy úgy tűnik nincs jogunk az okhost-nál a táblák LOCK-olására,
Én most felvettem a kapcsolatot az egy illetékessel, meglátjuk mire jutunk, mert egy ilyen funkció nélkül egy blog is elég nagy biztonsági réssel működik.
baldursgate2

Re: Joomla

HozzászólásSzerző: Ziyan » 2011.05.09. 14:19

Hali,
Van már valami fejlemény ezzel kapcsolatban? Mi emiatt a hiba miatt nem tudunk átváltani a kész Joomla rendszerünkre... már minden meg van csinálva localhoston, de szépen felköltöztetve az okhostra már én is a lock tables hibát kapom... :cry:
Ziyan

Vissza: Telepítési gondok